Spoločenské hry pre deti

Ahojte!

Už dlhšie som na môj blog nič nenapísala, tak dnes si dáme inspo na detské zmysluplné hračky a hry, súhlasíte? 🙂

Ak áno, pokojne sa začítajte ďalej ♥

Témou tohto článku sú hlavne detské spoločenské hry. V spolupráci so skvelými značkami Haba a Janod som sa rozhodla spísať pre vás výber našich top spoločenských hier. Pamätám si, keď som ako dieťa oblubovala takéto kolektívne hry. U nás v staršom veku viedli Dostihy a Investor. V tomto článku nájdete ale aj také, ktoré sú vhodné pre deti napr. aj už od 2 rokov. Tieto hry sú zo série Moje prvé spoločenské hry a sú predovšetkým zábavné a navyše touto hravou formou rozvíjajú u detí rôzne zmysli, vývoj jazyka, jemnú motoriku bez toho, aby si to dieťa vôbec uvedomilo 🙂 Zároveň sa pri nich super zabaví celá rodina a trávi tak spolu vzácny čas spoločne a to sa predsa najviac ráta ♥

Na začiatok vám ukážem spoločenské hry vhodné pre detičky už od cca 2 rokov 🙂

Na stavbe

Keďže mám doma dvoch chlapcov, táto hra ma na prvý pohľad velmi oslovila. Hra Na stavbe je skvele do detailu prepracovaná a jej súčasťou je aj malé nákladné autíčko 🙂 Medvedík Brunko staviteľ stavia dom a potrebuje pomôcť. Hlavnou úlohou detí (hráčov) je nájsť všetky časti stavby a odviesť ich na stavenisko prostrednícvom sklápačky. Takto postupne vznikajú základy, záhrada aj steny domčeka. Táto kooperatívna hra je zameraná na rozvoj pamäte, učenie prvých farieb a najmä priraďovanie. A to všetko zábavnou a hravou formou. Hru NA STAVBE objednáte práve TU.

Zviera na zviera

Opica, had, psík či líška… toľko rôznych zvieratiek nájdete v tejto spoločenskej hre. Táto hra je vhodná pre 2 až 4 hráčov a ich úlohou je postaviť čo najrýchlejšie vysokú vežičku zo zvieratiek. Lenže o tom, koľko zvieratiek a kam môže hráč umiestniť, rozhoduje kocka! Originálna drevená spoločenská hra Zviera na zviera trénuje trpezlivosť, balans a pomáha zdokonaľovať jemnú detskú motoriku, priestorovú predstavivosť a najmä koordináciu oko-ruka.

Ide sa spinkať

Téma spánok je moja srdcovka, preto som túto hru zadovážila aj chalanom do ich zbierky. Pozitívny vzťah k spánku a uspávaniu je pre mňa veľmi dôležitý 🙂 Túto hru odporúčam hrať napr aj ako predvečernú rutinu pred spinkaním. Dieťatko krásne ukludní a naladí na pokojný spánok 🙂 Zajačik, medveď a mačka majú ísť spinkať, avšak nevedia sa uložiť, pretože ich postele, vankúše a prikrývky sú rozhádzané. A čo viac, každé zvieratko chce svoju obľúbenú plyšovú hračku. Ak majú deti dobrú pamäť a trochu šťastia pri obracaní dielikov, môžu uspieť v tom, že dostanú svoje zvieratko do postele ako prvé. Veľmi dôležitá téma rodič – dieťa je spracovaná hravou formou a rozvíja u detí jemnú motoriku, pamäť, priraďovanie a najmä rozvoj jazyka. Prelink na túto krásnu spinkaciu hru prikladám sem.

———————————————————————————————————————————

Ďaľšie spoločenské hry, ktoré ukážem nižšie sú vhodné najmä pre staršie detičky (cca vek 4+) a zabaví sa pri nich perfektne celá rodina 🙂

Kto som?

….alebo takzvaná čelovka. Skvelá hra, pri ktorej sa zabavia naozaj i rodičia. Uhádni kto som?! Pravidlá tejto hry sú skutočne jednoduché. Jeden z hráčov si nasadí na hlavu čelenku s obrázkom, tak aby nevedel kto je. Hlavnou úlohou hráča s čelenkou je klásť otázky tak, aby čo najskôr zistil, kým je. Som zviera? Hračka? Patrím do kuchyne? Ostatní hráči môžu odpovedať len ,,áno či nie,,. Táto hra je veľmi dobrá na podporu rečového prejavu u detičiek a rozvíja u detí taktiež rýchlosť a súťaživosť 🙂 Náš Leo ju zbožňuje ♥ Navyše praktické mini balenie je vhodné aj na dovolenky či cesty autom. Nájdete ju priamo na tomto linku.

Akrobat

Milujem hry, ktoré precvičujú trpezlivosť detí. Je úplne krásne sledovať, ako sa pri tejto hre dokážú čisto sústrediť a ukladať panáčikov (akrobatov) na podložky a tým postaviť stabilnú vežu. Táto hra deťom pomáha zlepšovať motorické schopnosti, sústredenosť a trénuje taktieť základy strategického myslenia. Z kartónových podložiek s farebnými guličkami je potrebné postaviť pomocou drevených akrobatov čo najvyššiu vežu. Pritom hráči hádžu pribalenou kockou, aby vedeli, na ktorú farbu akrobata je potrebné vybrať a položiť. Prvá osoba, ktorej sa zrúti veža, prehráva. Náš Leo ju rád hráva aj sám a tým si trénuje balanc a koordináciu 🙂 Objavila som ju vďaka Minilove, link prikladám sem.

Padajúce Domino Sovičky

Domino, och. Hra mojho detstva. To som mala vždy najradšej. Navyše táto domino stavebnica je krásna, celá drevená a zároveň v jemných pastelových farbách, čo je pohľadenie pre oko i ruku. Skladá sa zo 100 dielikov a súčasťou tohto domina sú aj dieliky na zvýšenie náročnosti a prekážky na postavenie v podobe mlyna, rolničky a valčeka alebo mosta. Potom stačí naozaj už len jedno šťuchnutie prstom a domino dráha je zaraz v pohybe a o zábavu je postarané. Postaviť a opäť zbúrať je výzvou pre všetkých malých aj veľkých architektov. S touto hrou sa zabaví skutočne celá rodina a u detí navyše podporuje rozvoj manuálnej zručnosti, jemnej motoriky a trpezlivosti. Túto hru nájdete na Kidmania.

Magnetická kniha Dinosaury

Skvelá magnetická kniha (mnoho iných motívov magnetických kníh a link na kategóriu všeobecne nájdete TU) je výborná vzdelávacia pomôcka pre deti už od 3 rokov. Síce nie je úplne v kategórii spoločenských hier, ale určite sa s ňou zabaví a minimálne naučí názvy dinov celá rodina. V magnetickej knihe nájdete predlohové obrázky a magnetky, prostredníctvom ktorého dieťa poskladá požadovaný obrázok 🙂 Deti môžu použiť aj fantáziu a skladať si rôzne obrázky podľa vlastnej predstavivosti. Magnetky je možné používať aj na magnetické tabule. Skvelé a praktické balenie je možné vziať so sebou i na cesty 🙂

Verím, že sa Vám môj výber hier pre deti páčil, tieto sú u nás doma aktuálne naj 🙂 Pokiaľ máte akékoľvek otázky alebo dotazy, neváhajte ma kontaktovať aj na mojom instagrame 🙂

Majte krásne dni.

S láskou Vaša Diana ♥

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s