Ready for summer?

Onedlho sa chystáme na našu prvú dovolenku k moru a čaká nás i prvý Leov let. Úprimne, veľmi sa teším, pretože s manželom sme ako bezdetní chodili často k moru. Nakoľko radi cestujeme, vedieme k tomu i nášho syna a chceme ho s lietadlom zoznámiť čo najskôr 🙂 Pravdupovediac, jediná vec, z ktorej mám ako také obavy je práve ten let, ale pevne verím, že ho Leo zvládne lepšie ako my 🙂

Keď sme boli dvaja, balenie mi nerobilo veľký problém. Proste prišiel deň pred odletom a ja som si pripravila najdôležitejšie veci a zabalila do kufra. S dieťatom je to však iné. Preto som sa rozhodla spísať základný zoznam vecí, ktoré balím ako povinnú výbavu pre nášho Lea a verím, že tým pomôžem alebo inšpirujem aj iné mamičky, ktoré sa s dieťatkom chystajú na dovolenku k moru.

Slnečné okuliare

Detské oko je potrebné chrániť. Pri výbere okuliarov mi išlo hlavne o spojenie kvality a funkčnosti. Voľba padla na slnečné okuliare zn. Kietla. Tieto slnečné okuliare sú jedinečné vďaka svojej nerozbitnosti a ohybnosti, ľahkému flexibilnému rámu bez nebezpečných pántov a skrutiek. Poskytujú tú najvyššiu ochranu UV filtrov spolu s filtrom modrého svetla v kvalitných polykarbonátových sklách. Leo si na ne veľmi rýchlo zvykol a nerobia mu žiadny problém.

DSC_1098

 


Ochrana detskej hlávky

Opäť som volila rovnakú značku ako pri slnečných okuliaroch. Tento klobúk poskytuje UV ochranu a navyše nemusíte kupovať 2 rôzne klobúky, pretože klobúčik má obojstranné prevedenie – z jednej strany farebný vzor a z druhej strany neutrálna biela s čiernym pásikom. Ako môžte na fotke nižšie vidieť jedna strana striešky je širšia a otočením klobúka ňou podľa potreby viac zatienite buď tvár alebo krk dieťaťa. Pre mňa osobné dokonalý klobúčik na leto. Ako bonus, viazanie pod krkom, aby ho vietor neodvial 🙂 A aby toho nebolo málo tento klobúk ma i systém na upnutie slnečných okuliarov KiETLA pomocou prevlečenia gumičky.


Plavky

Premýšlala som, koľko plaviek vezmem k moru. A beriem 3 rôzne aby som ich vedela i kombinovať a pretože je potrebné meniť mokré oblečenie za suché. Volila som varianty, ktoré chránia hlavne detský chrbátik a plecia, keďže tieto oblasti sú na slnko najnáchylnejšie.  K plavkám automaticky pribalujem i nafukovacie rukávniky 🙂

Tieto dvojdielne plavky od nemeckej zn. Lässig majú všitú vnútornú vodeodolnú plienku.

20180522_204906

Mentolové tiež nemôžu chýbať 😉

A ešte jeden plavkový overal taktiež s ochranným faktorom z H&M


Opalovací krém

Nakoľko máme dobrú minuloročnú skúsenosť so značkou La Roche Posay, volím i tento rok rovnakú značku. Rozhodla som sa ale tento rok otestovať i novú a to od zn. Avene. Ide o sprej s ochranným faktorom 50+, tak som na neho už veľmi zvedavá.

opalovacie kremy


Lekárnička

Do detskej lekárničky (aj keď verím, že ju nebudeme musieť použiť) balím v prvom rade teplomer, čípky a sirup zahlienené hrdlo, kvapky do nosa, fenistil gél, náplasť v prípade ľahkého zranenia.


Zábava do lietadla 

V neposlednom rade myslíme aj na vyplnenie dlhých chvíľ v lietadle aby sme zamestnali nášho neposedníka. Keďže Leo miluje knihy tie balím ako prvé, ďalej pastelky pre ročné deti, pesničky a hudobné videá pre deti, jedlo v podobe chrumiek a detskej výživy, oblúbené autíčko a jednu úplne novú neprebádanú hračku, nakoľko verím, že ho zaujme na dlhší čas, keďže to bude pre neho novinka 🙂

toto

Toto sú základné veci, na ktoré naozaj nechcem zabudnúť. A na záver si ešte pribalíme veľa, veľa trpezlivosti a nekonečné množstvo dobrej nálady. Krásne leto prajem všetkým.

♥ Diana♥

toto 4

 

 


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s