Detská izba pre Leuška

Leo nám vo februári oslávil svoj prvý rôčik. Rozhodla som sa, že mu k tomuto dátumu prerobíme jeho detskú izbu. Keďže táto miestnosť predtým slúžila ako miesto, kde sme hromadili nepotrebné a hlavne veci zo starého bytu, voľba bola jasná. Buď sa to predá alebo to pojde preč. Do mesiaca sme vysťahovali pre nás už staršie veci a každá si našla našťastie nového majiteľa. Riadila som sa predstavou a myšlienkou, že detská izba by mala byť pre naše dieťa bezpečným miestom, kde bude mať v prvom rade priestor na hranie, poznávanie a oddych. Páčila sa mi veľmi predstava inšpirovaná Montessori princípmi a pri výbere nábytku som prihliadala hlavne i na tento štýl.

Milujem drevo a veci z neho. Samozrejme, inšpiráciu som hľadala aj na pintereste, ako väčšina žien 🙂 Našla som tam jednu krásnu poličku, v tvare domčeka. Veľmi ma zaujala ale žial, v týchto končinách bola nezohnateľná. Rozhodnutie teda padlo na ručnú prácu, ktorú si ja osobne veľmi cením. Domček nám bol navrhnutý na mieru preto bola moja voľba jasná. Už vo vizuálnom návrhu bola pre mňa tzv. domčeko-polička dokonalá 🙂 Celá sa niesla v duchu montessori, kde prevládajú otvorené policové systémy nad rôznymi zásuvkami, skrinkami a krabicami. Do poličiek Leo ľahko vidí a vie sa rozhodnúť, čo si zoberie.

DSC_0552

Je úplne jasné, že človek je s prírodou spätý od nepamäti, a preto som volila i drevené hračky. Drevené hračky sú v provom rade ekologické, rozvíjajú detskú fantáziu, sú vyrobené z netoxických materiálov a navyše je i vedecky potvrdené, že držať v ruke hračku vyrobenú z dreva má pre dieťa pozitívny psychologický účinok. Samozrejme máme doma aj zopár hračiek z plastu, ale u mňa na plnej čiare vyhrávajú práve tie z dreva, ktoré sú edukačné a majú pre dieťa okrem pískania a pípania aj nejaký iný prínos 🙂 Už od začiatku sa mi veľmi pačila farebná kombinácia “mint” mentolová so sivou. Tak som opäť hľadala a našla krásny drevený stojan s krúžkami, počítadlo a dúhu. Navyše tieto hračky sú úžasné pre tréning jemnej motoriky a taktiež i pre rozvoj detskej logiky a fantázie.

Rada podporujem i slovenskú tvorbu a začínajúce šikovné ruky. Preto ked som uvidela tento drevený traktor, vedela som, že nám v zbierke nesmie chýbať. Vyrába ich šikovná mamička Miška, ktorá má v ponuke i nádherné a originálne drevené kocky a počítadlá.

dsc_05671.jpg

A kedže celá izba je zariadená v prírodných materiáloch, veľmi som chcela aby aj pôsobila dojmom prírody. Môj prvotný nápad bol, nakúpiť na stenu nálepky alebo tapety v tvare hôr. Avšak, opať jedna z vecí, ktoré neboli na internete podľa mojich predstáv. Povedala som o tejto predstave môjmu manželovi, a ten bol taký úžasný, že sa podujal tieto “hory a kopce” do Leovej izby namaľovať sám. O jeho šikovnosti som nepochybovala, ale že to bude vyzerať tak dokonalo ma veľmi prekvapilo 🙂 Veď posúdte sami 🙂 Navyše ako bonus, nám namaloval i dva krásne stromčeky.

V neposledom rade by som vyzdvihla stan, ktorý dotvoril celkový dojem “bytia” v prírode. Teepee stan, ktorý je vyrobený z bavlny si Leo hneď zamiloval a my tiež. Skvele sa v ňom oddychuje, hrá a zabáva. Navyše v lete si ho možeme presťahovať na balkón, čo považujem sa skvelú výhodu 🙂

Doplnky do izby som už dlhé mesiace pred zariaďovaním izby obdivovala na istej nemeckej stránke. Nekonečný výber, originalné krásne pastelové veci a vždy nádherné novinky. Nakoľko bývame momentálne v Rakúsku a doručenie poskytovali aj sem, neváhala som a suchý guličkový bazén, dekorácie na stenu v podobe medvedíkovej hlavy, bavlnených guličiek, hviezdičiek a mesiačika som poriešila práve cez tento e-shop.

 

Látky na mantinel do postieľky som si navrhla a vybrala sama a boli nám ručne šité šikovnou mamičkou. Opať som zostala verná farebnej kombinácii biela, šedá, mentolová a pridala som aj čiernu.

A na záver by som pridala ešte jeden tip, ako si spraviť z klasickej skrine, takú ktorá sa hodí do detskej izby. My sme to vyriešili tak, že sme objednali tapetu a lepidlo k nej, a skriňu, kde bola “hnedá” časť sme oblepili touto tapetou. Tak a toto je výsledok.

Ešte zopár detailov v podobe dekorácii plánujem v budúcnosti doplniť do Leovej izby. Dúfam, že sa Vám izba páči a inšpirovala som Vás v zariaďovaní interiéru aj pre chlapca 🙂

20180301_103651

20180225_135737

20180301_103453

novy5

A ešte pridávam stránky, na ktorých dané veci z našej detskej nájdete:

  1. Postieľka – Bonami.sk
  2. Obliečky a mantinel do postielky – Šitie pre detičky
  3. Domčeková polička – nene.sk
  4. Drevený traktor – cubewood handmade
  5. Drevené hračky v mentolovej farbe – Ciaobambino (aktuálne ich už nájdete aj na miniland.sk)
  6. Guličkový bazén a doplnky do detskej izby – myfantasyroom.de
  7. Teepee stan – trendovepostielky.sk

 


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s